Lornetki

Obserwacja przyrody może być sporą frajdą dla małych dzieci. Przebywają na świeżym powietrzu i jednocześnie mogą poznawać różne zachowania zwierząt. Niestety najczęściej podczas takich obserwacji niezbędny jest odpowiedni sprzęt optyczny, taki jak lornetki. W tym miejscu pragniemy przedstawić modele lornetek przystosowanych do obsługi przez małe dzieci. Są one lekkie, łatwe w obsłudze i oferują przyzwoite parametry techniczne.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to, czego szukasz

Prawdziwe lornetki dla dzieci

Już teraz spraw swojemu dziecku ogromną radość i postaw na intensywny rozwój jego umiejętności obserwacji przyrody. W naszym sklepie kupisz w pełni oryginalny i funkcjonalne lornetki dla dzieci, wyposażone w wysokiej jakości układy optyczne. Ponadto dostępne są również kompletne zestawy odkrywcy, w których znajduje się nie tylko dziecięca lornetka, ale również dodatkowe akcesoria, takie jak latarka czy kompas.

Ranking lornetek dla dzieci

Nie wiesz, którą lornetkę dla dziecka kupić? Już teraz sprawdź przygotowany przez nas ranking, który obejmuje bogaty asortyment naszego sklepu z zabawkami! Na pierwsze miejsce trafia lornetka Bresser National Geographic 7x50 Levenhuk. Idealna jako prezent dla małego obserwatora zwierząt i pasjonata przyrody. Model ten zapewnia nie tylko doskonałe odwzorowanie barw, ale również spore 7-krotnie powiększenie. Producent zadbał także o solidne wykonanie obudowy, dzięki czemu sprzęt jest wytrzymały i odporny na trudne warunki użytkowania.

Na drugim miejscu plasuje się lornetka Bresser National Geographic 10x25 Levenhuk. Model ten dysponuje aż 10-krotnym powiększeniem i umożliwia wygodną obserwację obiektów oddalonych o nawet 97 metrów. Ponadto producent zadbał o szereg innowacji, które przekładają się na komfortowe użytkowanie lornetki przez małe dzieci. Wymienić tu trzeba m.in. niską wagę, wynoszącą zaledwie 200 gramów. Dodatkowo elementy optyczne zostały pokryte specjalną powłoką antyodblaskową, która przydatna jest szczególnie w mocno nasłonecznione dni.

Jaka lornetka dla dziecka?

Przed zakupem odpowiedniej lornetki dla naszego maluszka warto zwrócić uwagę m.in. na możliwość ustawienia rozstawu okularów oraz wagę przyrządu. W końcu zależy nam, aby lornetkę łatwo i szybko dostosować do wieku i możliwości obserwacyjnych dziecka. Kolejna sprawa to wybór szerokości soczewki. Jeżeli interesuje nas prawdziwa i dobra lornetka dla dziecka, wtedy warto skupić się na przedziale 21 – 25 mm. Serdecznie zapraszamy również do naszego poradnika – teleskop czy lornetka. Przedstawiamy w nim na co zwracać uwagę przy zakupie lornetki oraz teleskopu dla dziecka. Przy okazji sprawdź również polecane przez nas teleskopy dla małych obserwatorów nieba.