Auta dla dzieci – jaki samochód elektryczny wybrać?

Auta dla dzieci – jaki samochód elektryczny wybrać?

Fanów motoryzacji znajdziemy również wśród najmłodszych maluchów, nic więc dziwnego, że pojazdy dla dzieci na akumulator stały się jednymi z najpopularniejszych prezentów zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. W sklepach znajdziemy szeroki wybór zabawek, różniących się zarówno wyglądem, jak i wielkością, jakie więc autko będzie najlepsze? Tego dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Czym są elektryczne samochody dla dzieci?

Dzieci uwielbiają zabawkowe narzędzia mechanika, podróże samochodem, niejednokrotnie zachwycają się pojazdami mechanicznymi, a nawet chętnie towarzyszą rodzicom w przydomowym warsztacie. Marzenia o własnym samochodzie spełniają się w miniaturowych, elektrycznych odpowiednikach prawdziwych modeli, które marki takie jak Ramiz, tworzą z dbałością o najmniejsze detale.

Samochody dla dzieci są więc niczym innym, jak pojazdami na baterie dostosowanymi do dziecięcych rozmiarów i możliwości. Pozwalają maluszkowi na zabawę w kierowcę podczas codziennych spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. Oczywiście zabawa odbywa się pod stałą kontrolą rodzica, który może sterować autkiem zdalnie. Podobnie jak prawdziwe pojazdy, ich zabawkowe odpowiedniki dostępne są w wielu wariantach – znajdziemy zarówno pojazdy dwu, jak i jednoosobowe, z dachem i bez, oferujące różne maksymalne prędkości oraz dodatkowe efekty świetlne i dźwiękowe.

Zalety zakupu dziecięcego auta na akumulator  

Jako interaktywne zabawki, dziecięce samochody elektryczne, działają bardzo pozytywnie na wiele aspektów rozwojowych maluszków i to niezależnie od ich wieku. Skutecznie rozwijana jest nie tylko kreatywność i wyobraźnia maluchów, ale także zdolności manualne i motoryczne. Nie trzeba też przypominać, jak zbawienny wpływ na zdrowie i prawidłowy rozwój mają regularne zabawy na świeżym powietrzu, które z zabawkami są jeszcze ciekawsze.

To jednak nie wszystkie zalety zabawek tego typu! Dzięki pełnej funkcjonalności większości autek akumulatorowych, maluchy uczą się podstawowego funkcjonowania i sposobu działania prawdziwych pojazdów poprzez zabawę – najlepszy, najbardziej naturalny dla dzieci sposób edukacji. Zabawa w odgrywanie ról, w tym również udawanie kierowcy, pozwala na skuteczną pielęgnację dziecięcych pasji i zainteresowań, o które warto dbać już od najmłodszych lat.  

Samochody dla dzieci – o czym warto pamiętać?

Jeżeli zdecydowałeś się na wybór pojazdu na akumulator dla dzieci, koniecznie zwróć uwagę na bezpieczeństwo takiej zabawki i wybieraj produkty tylko renomowanych, sprawdzonych producentów. Zwróć uwagę przede wszystkim na:

Certyfikaty i atesty – znaczna część dziecięcych autek na baterie jest nieodpowiednia dla dzieci poniżej 3 lat, dlatego wybierając samochód dla malucha należy się kierować nie modelem, rozmiarem czy kolorem, a odpowiednimi certyfikatami i atestami. Pamiętaj, że mniejsza ilość dodatkowych funkcji nie zastąpi bezpieczeństwa.

Zdalne sterowanie – niezależnie od wieku dziecka, możliwość zdalnej kontroli poczynań małego kierowcy jest niezbędna, aby zapewnić mu stosowne bezpieczeństwo podczas zabawy. W zestawie ze sprawdzonymi produktami niemal zawsze znajdziesz pilot, pozwalający hamować, przyspieszać i skręcać zabawkowym pojazdem. Ta opcja jest szczególnie przydatna podczas rodzinnych spacerów.

Komfort dziecka – bezpieczeństwo często idzie w parze z komfortem. Szczególnie ważne w tym wypadku będą koła z odpowiednim bieżnikiem, amortyzacja, wygodne siedzenia, a także pasy. Warto również zwrócić uwagę, czy dany model posiada układ wolnego startu, który sprawi, że dziecko nie przestraszy się podczas ruszania.

Ranking: TOP 3 samochodów dla dzieci na akumulator

W sklepie Namileo znajdziesz zabawki dla kierowcy oraz zabawki dla mechanika również w postaci samochodów na akumulator. Przedstawiamy TOP 3 w pełni funkcjonalnych pojazdów, najczęściej wybieranych przez naszych klientów.

Pojazd na akumulator BMW DRIFT M5

Wybierz pojazd na akumulator BMW Drift M5 dla dzieci i zagwarantuj maluchowi spacery pełne emocji! Ten samochód dla dzieci marki Ramiz zachwyca stylem, komfortem i bezpieczeństwem, a dzięki licencji BMW masz pewność, że produkt jest najwyższej jakości odwzorowaniem prawdziwego pojazdu. BMW DRIFT to zabawka wyposażona w światła LED zwiększające widoczność dziecka, która oferuje dodatkowo szereg efektów dźwiękowych – posiada włącznik z odgłosami silnika, panel AUDIO oraz przyciski z melodyjkami oraz klaksonem.

Pojazd na akumulator 4-osobowy Buggy ATV Racing ITV2000

Pojazd na akumulator 4-osobowy Buggy ATV Racing ITV2000 sprawdzonej marki Ramiz to idealna zabawka, która znajdzie zastosowanie również w większej grupie dzieci. Samochodzik posiada blokadę drzwi bocznych oraz komplety basów, które zwiększają bezpieczeństwo małych kierowców. Cztery silniki o mocy 180W, pozwalające na jazdę osobom o łącznej wadze nawet 120 kg, wyróżniają się swoją niezwykłą wydajnością i wytrzymałością.

Pojazd na akumulator FX1 Drift Master

Stworzony na podobieństwo sportowego bolidu, pojazd na akumulator FX1 Drift Master,  znajdzie swoich fanów przede wszystkim wśród małych fanów wyścigów. Odpowiednie wyprofilowanie autka pozwala na komfortową jazdę po każdym terenie. Na szczególną uwagę zasługują dwa mocne silniki o prędkości obrotowej aż 25000 RPM, a także funkcja driftu, zapewniająca niepowtarzalną rozrywkę, o którą ciężko w innych modelach dostępnych w sprzedaży.

Zabawki edukacyjne w sklepie Namileo

Skutecznie rozwijaj pasje i zainteresowania swojej pociechy dzięki zabawkom edukacyjnym! W sklepie internetowym Namile.com znajdziesz w pełni funkcjonalne stetoskopy dla dzieci, zabawkowe zestawy do sprzątania, figurki żołnierzy, a nawet całe zestawy przyrodnika dla dzieci, gwarantujące długie godziny nieprzerwanej zabawy.