Drewniana układanka w motywie warzyw od marki Viga Toys to wspaniała zabawka edukacyjna w stylu Montessori. Zestaw składa się z kolorowej planszy oraz 7 drewnianych elementów – warzyw, które należy dopasować do odpowiednich miejsc. Na planszy znajdują się rysunki ułatwiające odnalezienie właściwego położenia puzzli.
Dzięki swojej grubości, elementy mogą być również wykorzystywane jako samodzielne figurki, co dodatkowo poszerza możliwości zabawy. Układanie puzzli wspiera rozwój motoryki małej, ćwiczy pamięć, koncentrację oraz umiejętność logicznego myślenia. Całość wykonana została z bezpiecznego, lakierowanego drewna i pomalowana nietoksycznymi farbami.
Charakterystyka:
- Zabawka odpowiednia dla dzieci od 18 miesiąca życia
- Zestaw zawiera kolorową planszę i 7 puzzli w kształcie warzyw: papryka, pomidor, marchewka, ogórek, ziemniak, kapusta i cebula
- Każdy element pasuje do odpowiedniego miejsca na planszy
- Elementy mogą służyć jako samodzielne figurki
- Wykonane z drewna i pomalowane bezpiecznymi farbami
Zabawka rozwija:
- logiczne myślenie
- koordynację wzrokowo-ruchową
- precyzję ruchów rączek
- wyobraźnię i koncentrację