Płeć

Płeć

Cena

Cena

  • 59,00 zł - 119,00 zł

Garnki

Czy dziecko może bawić się garnkami? Oczywiście, że tak, ale pod warunkiem ciągłej opieki rodziców. Zabawa prawdziwymi garnkami może bowiem zakończyć się różnie i niekoniecznie z przyjemnym skutkiem – dla dziecka i samych naczyń. Jak temu zaradzić? Wystarczy, że zakupimy maluszkowi specjalne, zabawkowe garnki dla małych dzieci, które są lekkie, wytrzymałe i pozbawione ostrych krawędzi. Idealne do zabawy w małego kucharza! Dziecko może bezpiecznie poznawać różne kształty garnków oraz ich zastosowanie w przyrządzaniu konkretnych potraw.

Aktywne filtry

Garnki zabawki dla dzieci

Zabawa w kuchni sprawia małym dzieciom ogromną frajdę. Mogą nie tylko poznać zastosowanie poszczególnych urządzeń AGD i akcesoriów kuchennych, ale również smakować nowych potraw, składników i pomagać rodzicom w przyrządzaniu cudownych dań. Niestety z uwagi na realne ryzyko uderzenia czy skaleczenia, często mamy zrozumiałe obawy o bezpieczeństwo maluszka podczas zabawy w kuchni. Z pomocą w tym temacie przychodzą specjalne zabawki kuchenne – w tym garnki dla małych dzieci. Są wykonane z lekkich materiałów i pozbawione ostrych krawędzi. Ponadto są w pełni funkcjonalne. Dzieci mogą w nich mieszać różne składniki, wlewać wodę czy przechowywać ulubione smakołyki. Dodatkowo garnki dziecięce zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu mogą być z powodzeniem przechowywane w łatwo dostępnym dla maluszka miejscu.

Jaki garnek dla dziecka wybrać?

Skoro wiemy już o istnieniu specjalnych garnków do zabawy w kuchni, to warto dowiedzieć się jeszcze, na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas ich zakupu. Przede wszystkim sprawdźmy oznaczenia producenta dotyczące preferowanego wieku maluszka. W przypadku naszych produktów, najczęściej są one dostosowane dla dzieci od 3. roku życia. Kolejna kwestia to jakość wykonania garnków. Weźmy pod uwagę zarówno same garnki, jak i wszelkiego rodzaju pokrywki czy rączki. Pamiętajmy, że mimo wszystko są to sprzęty służące do zabawy przez małe dzieci, stąd też unikajmy kładzenia garnków na rozgrzane elementy kuchni, ponieważ może dojść do uszkodzenia spodniej warstwy garnków.

Warto spojrzeć również, czy wybrane naczynia kuchenne można myć w zmywarce i podgrzewać w nich jedzenie w mikrofalówce. Dzięki temu sprzątanie po zabawie w kuchni będzie o wiele prostsze i szybsze, a dzieci będą mogły podgrzewać swoje ulubione smakołyki we własnych, zabawkowych naczyniach.

Polecane garnki dla najmłodszych

Co konkretnie możemy polecić z naszej oferty zabawek kuchennych? Będzie to chociażby zestaw garnków z patelnią WMF marki Klein. Naczynia zostały wykonane z grubego tworzywa sztucznego, a dodatkowo przypominają prawdziwe garnki aluminiowe. W omawiany zestawie garnków dla dzieci znajduje się patelnia, głęboki rondel oraz garnek z przykrywką. Trzeba przyznać, że są to bardzo oryginalne i przynoszące niesamowitą frajdę zabawki dla kucharza!

Jeżeli jednak szukamy czegoś innego, wtedy śmiało polecamy spojrzeć na zestaw naczyń My Little Pony 60 elementów marki Wader. Tutaj maluszek będzie miał o wiele większe możliwości, ponieważ zestaw składa się z aż 60 elementów. Znajdziemy w nim chociażby talerzyki, miseczki, dzbanek, cedzak, rondel, patelnię, tacę i inne akcesoria kuchenne. Bardzo istotny jest tutaj fakt, że wszystkie te zabawki można bezpiecznie użytkować w kuchence mikrofalowe oraz myć w zmywarce. Przy okazji sprawdź nasze mikrofalówki dla dzieci oraz zabawkowe tostery dla dzieci. Ciekawym pomysłem na prezent dla małego pasjonata gotowania mogą być też kostiumy kucharza.