Zabawy karnawałowe dla dzieci — jakie zabawki polecamy?

maski karnawałowe

Karnawał to czas zabaw i niesamowitej rozrywki dla małych dzieci. Najpopularniejsze są przeróżne bale karnawałowe, podczas których małe pociechy przebierają się za różne postacie z filmów, komiksów i bajek. Oprócz tego sporym zainteresowaniem cieszą się przeróżne zabawki karnawałowe, które również stanowią źródło niesamowitej frajdy i rozrywki. Właśnie o nich opowiemy w dzisiejszym artykule!

Karnawał  — co o nim wiemy?

Karnawał czy też zapusty to inaczej okres zabaw i balów, który rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek poprzedzający Środę Popielcową. Słowo “karnawał” pochodzi z języka włoskiego, a konkretnie od słowa “carnevale”, aczkolwiek powiązań jest nieco więcej. W grę wchodzi także powiedzenie “carnem levāre” (tłum. “mięso usuwać”) z łaciny czy też “carasciale” pochodzące z języka starowłoskiego.

Wszystkie te terminy nawiązywały do pożegnania mięsa przed okresem wielkiego postu. W okresie karnawałowym obchodzi się wiele zwyczajów zapustnych, takich jak np. tworzenie kukły czy przebieranki. Najpopularniejsze są jednak różne bale karnawałowe dla dzieci i dorosłych.

Zabawy karnawałowe dla dzieci

Dzieci w okresie karnawału mają całkiem sporo okazji do wspólnych zabaw. W zależności od regionu, praktykuje się wiele różnych zabaw i gier dla najmłodszych, które przynoszą ogrom frajdy i są wyjątkowe w każdym roku. Do takich atrakcji zalicza się m.in. gra w gorące krzesła, zabawa w utrzymanie balonika, zumba, taniec na gazetach, tzw. “taniec zamrażaniec” czy piniata – wisząca ozdoba wypełniona cukierkami, w którą uderza się w rytm muzyki.

Możliwości jest całkiem sporo i bez trudu znajdziemy sposób na zabawę karnawałową także we własnym domu. Wystarczy odrobina kreatywności i kilka podstawowych rekwizytów. Jeżeli jednak nie mamy pomysłu na oryginalną zabawę karnawałową, wtedy z pomocą mogą przyjść różnorodne zabawki tematyczne, które z pewnością zajmą dziecko na długie godziny! O jakich zabawkach konkretnie mowa?

Maski karnawałowe dla najmłodszych

Trudno wyobrazić sobie cudowny bal przebierańców bez masek karnawałowych. Tutaj z pewnością wyróżniają się produkty marki Janod. Wśród nich znajdują się m.in. maski karnawałowe do zdrapywania Janod. W zestawie znajduje się aż 5 masek wykonanych z twardego kartonu i o różnych zdobieniach: indiańskich, weneckich, indyjskiego kota i sowy oraz jednorożca. W trakcie zdrapywania, spod masek ukazują się przeróżne kolorowe elementy, a cała zabawa jest niezwykle angażująca.

Kolejnym polecanym produktem na bal karnawałowy dla dzieci są maski fluorescencyjne do malowania Janod. Tutaj do dyspozycji małych pociech pozostają 3 maski, które należy samodzielnie pomalować przy pomocy dołączonych kredek. Tutaj dzieci mogą tworzyć wyjątkowe wzory i w praktyce ogranicza ich własna wyobraźnia.

Doskonałą alternatywą może być jeszcze inny zestaw, a mianowicie kreatywny zestaw dekoracyjny Janod. Tutaj do dyspozycji pociechy jest rozbudowany zestaw ozdób, idealny na czas karnawału. Z pewnością zaangażuje każde dziecko na długie godziny. Na koniec możemy polecić maski filcowe zestaw kreatywny Woopie. Zestaw ten pozwala stworzyć aż 4 różne maski idealne na bal karnawałowy. Producent zadbał o łatwe nanoszenie ozdobnych elementów. Naturalnie zabawek karnawałowych jest o wiele więcej i serdecznie zachęcamy do spojrzenia na naszą pełną ofertę produktową dla najmłodszych!