Zabawa w lekarza – polecane zabawki tematyczne dla dzieci

zabawa w doktora

O tym, że wyobraźnia małych dzieci jest praktycznie nieograniczona, nie musimy chyba nikomu tłumaczyć. Sposobów na spędzanie wolnego czasu przez nasze pociechy jest całe mnóstwo, a jednym z nich jest zabawa w lekarza. Podczas niej dziecko ma okazję, aby wykazać się umiejętnością logicznego myślenia, starannością, zdobytą wiedzą i niekiedy wręcz lekarską intuicją. Co jednak może umilić zabawę w lekarza i sprawić, aby była ona jeszcze bardziej angażująca i realistyczna? O tym opowiemy w dzisiejszym artykule. Najpierw jednak sprawdzimy, dlaczego warto rozbudzać w dziecku pasję do zawodu lekarza.

Zabawa w lekarza – jakie umiejętności rozwija?

Może wydawać się to banalne, ale jak życie pokazuje, nawet zwykła zabawa w lekarza przynosi dziecku nie tylko ogrom satysfakcji, ale również podnosi jego kluczowe umiejętności, a także stabilizuje i buduje jego charakter. Najczęściej podczas zabawy w doktora wykorzystuje się zabawkowe modele narzędzi i akcesoriów lekarskich, których zadaniem jest symulowanie pracy prawdziwego medyka. Mała pociecha w pierwszej kolejności przystępuje do zbadania swojego pacjenta – najczęściej rodzica, opiekuna lub rówieśnika, a następne stawia diagnozę i przystępuje do leczenia.

Zabawa w lekarza przynosi ogrom frajdy wszystkim jej uczestnikom. Ponadto dziecko, które wcieliło się rolę tytułowego doktora, ma doskonałą okazję aby nauczyć się i ćwiczyć umiejętność analitycznego i logicznego myślenia oraz szukania połączeń przyczynowo-skutkowych. Jeżeli rodzice dodatkowo będą wspierać pociechę merytorycznie i udzielać dodatkowych wskazówek, dziecko zyska cenną wiedzę, która z pewnością przyda się w kolejnych etapach życia – w tym być może początkach kariery zawodowej. Warto na koniec dodać, że zabawa w lekarza nie musi ograniczać się do czterech ścian pokoju maluszka, ale można ją z powodzeniem zorganizować w salonie, ogrodzie czy nawet podczas podróży samochodem lub pociągiem.

Zabawa w doktora – jakie zabawki wybrać?

Jeżeli Twoje dziecko jest zafascynowane światem medycyny i uwielbia bawić się lekarza to koniecznie sprawdź oferowane przez nas zabawki dla lekarza. Produkty te przybliżą dziecku zawód lekarza i związanie z nim obowiązki. Tutaj do dyspozycji małej pociechy oddaliśmy m.in. dziecięce zestawy lekarskie, stetoskopy dla dzieci, wózki lekarskie, gabinety lekarskie i fartuchy lekarskie. Do szczególnie polecanych zabawek zalicza się m.in. plecaczek lekarski z wyposażeniem marki Klein. Wyposażony w dużo kieszonek, odblaskowe naszywki i zabawkowe narzędzia lekarskie z pewnością wywoła uśmiech na twarzy dziecka.

Kolejną zabawką jest ambulans ratunkowy Hello Kitty z figurkami i helikopterem od Dickie Toys. Tutaj mały lekarz ma do dyspozycji aż 15 elementów – w tym karetkę pogotowia, nosze ratunkowe, łóżko i 6 figurek. Świetną alternatywą będzie tutaj zestaw małego doktora Barbie od producenta Mega Creative. W komplecie znajdują się m.in. okulary, telefon, strzykawka, nożyczki, skalpel chirurgiczny, otoskop i termometr. Oczywiście to nie wszystkie zabawki, które przypadną do gustu wszystkim małym lekarzom. Nasza oferta jest o wiele większa i serdecznie zachęcamy do spojrzenia na wszystkie zabawki tematyczne w dziale edukacja i ochrona zdrowia. Posiadamy produkty takich marek jak Nicola, LEGO, Bruder, Clementoni czy Classic World.