Rower elektryczny dla dziecka – jaki wybrać i gdzie kupić?

Rower elektryczny dla dziecka

Rowerek elektryczny dla dziecka to kompletna nowość na rynku zabawek! Z produkcji takich rozwiązań dla najmłodszych słynie marka Polovolt, w ofercie której znajdziemy szeroki wybór dziecięcych rowerków na akumulator. Dlaczego warto zainwestować w tego typu pojazd, na co zwrócić uwagę przy zakupie i gdzie zamówić rower elektryczny dla dzieci? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym poradniku!

Czym jest elektryczny rower dla dziecka?

Elektryczny rower dla dziecka (mini cross) to nic innego jak dziecięcy rower biegowy (balansowy), ale wyposażony w dodatkowy napęd akumulatorowy. Dzięki temu dziecko może poruszać się jednośladem zarówno w tradycyjny sposób (odpychając się nogami), jak i z pomocą wbudowanego silnika elektrycznego na akumulator.

Hybrydowy napęd w dziecięcym rowerku to dla pociechy spore ułatwienie w podróżowaniu. Tym bardziej, gdy konieczne jest częste pokonywanie dużych i wymagających wzniesień, które mogą stanowić dla mięśni dziecka zbyt duże obciążenie. Jednocześnie elektryczne rowery dla dzieci (mini crossy) nie wytwarzają szkodliwych dla zdrowia spalin, działają bardzo cicho i skonstruowane są tak, aby zapewnić małym użytkownikom maksimum bezpieczeństwa.

Polovolt – elektryczne rowery dla dzieci (mini crossy)

Szeroką ofertę elektrycznych rowerków dla dzieci, posiada marka Polovolt – dostępna również w naszym sklepie z zabawkami Namileo.com! Rowerki na akumulator tego producenta cieszą się sporym zainteresowaniem i ciężko się temu dziwić, ponieważ produkty te zapewniają nie tylko komfort podróżowania, ale również i ogromną funkcjonalność.

Co jest w nich takiego wyjątkowego?

  • Proste sterowanie – przepustnice działają na takiej samej zasadzie, jak ma to miejsce w prawdziwych motocyklach. Dzięki temu dzieci mogą już od najmłodszych lat uczyć się jazdy na silnikowych jednośladach. Idealny start w rozwój pasji.
  • Hybrydowy napęd – dziecko może poruszać się rowerkiem zarówno jak na tradycyjnym rowerku biegowym, jak i wykorzystać do tego napęd elektryczny. Dzięki temu jazda rowerkiem staje się o wiele przyjemniejsza, a dziecko ma możliwość pokonania dłuższej trasy.
  • Wydajna bateria – zastosowane w rowerach elektrycznych pojemne akumulatory, wystarczają nawet na 90 minut ciągłej jazdy. Tyle wystarczy na krótką, rodzinną wyprawę rowerową, podczas której dziecko nie musi korzystać z pedałów i praktycznie w ogóle się nie męczy. W dodatku szybka ładowarka pozwoli naładować akumulator w ciągu zaledwie 6 godzin.
  • Grube koła – rowerki elektryczne dla dzieci wyposażone są w grube opony z wysokim bieżnikiem, dzięki którym podróżowanie po leśnych czy polnych szlakach nie stanowi ryzyka poślizgu lub przebicia opony. Jednocześnie opony te nadają się do jazdy po utwardzonych nawierzchniach.
  • Regulowane siedzisko – regulowana wysokość siedziska pozwala szybko dostosować rower do wzrostu i możliwości małego użytkownika. Można więc powiedzieć, że rower rośnie wraz z dzieckiem i przeważnie sprawdzi się podczas kilkuletniej eksploatacji.
  • Bezpieczna konstrukcja – wszystkie rowery elektryczne dla dzieci marki Polovolt zapewniają maksymalne bezpieczeństwo dla małych użytkowników. Do elementów wpływających na ten aspekt zaliczyć można np. tylny hamulec bębnowy z elektronicznym zabezpieczeniem, kable elektryczne umiejscowione wewnątrz konstrukcji i starannie zabezpieczone przed wilgocią, wyłącznik bezpieczeństwa odcinający zasilanie w momencie zaciągnięcia hamulca (szczególnie przydatny w momencie nauki jazdy).
  • Niska prędkość maksymalna – w zależności od wersji roweru, dziecko może podróżować z prędkością maksymalną 10, 12 lub 20 km/h w trybie elektrycznym.

Rower elektryczny dla dziewczynki i chłopca

W naszym sklepie zamówisz bezpieczne i funkcjonalne rowery elektryczne dla dziewczynek i dla chłopców w wieku już od 3 lat. Posiadamy dwa modele crossów elektrycznych w 6 kolorach, które różnią się m.in. wielkością i możliwościami jezdnymi. W przypadku dzieci w wieku od 3 do 5 lat, polecamy małe rowery elektryczne z serii RS-12. Dla starszych dzieci producent przewidział nieco większe i szybsze modele z serii ST-16. Sprawdź wszystkie rowery elektryczne dla dzieci w Namileo!