Jaki prezent na mikołajki dla chłopca i dziewczynki wybrać?

zabawki na mikołajki

Już 6 grudnia obchodzić będziemy wyczekiwane przez maluchów mikołajki! Ten wyjątkowy dzień kojarzy się przede wszystkim z ogromem prezentów dla małych chłopców i dziewczynek. W Namileo znajdziesz całe mnóstwo różnych gier i zabawek edukacyjnych, które dopasowane są do konkretnego wieku i zainteresowań dziecka. Dzięki nim Twój maluszek może skutecznie rozwijać konkretne umiejętności i jeszcze lepiej poznawać otaczający go świat. Sprawdź, polecane przez nas prezenty na mikołajki!

Edukacyjne zabawki na mikołajki

Wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, że prezent na Mikołaja powinien być wyjątkowy i funkcjonalny. Odpowiednio dobrana zabawka posłuży dziecku przez wiele lat i przez cały ten czas wniesie ogromny wkład edukacyjny w życie maluszka. Do takich produktów zaliczają się wspomniane zabawki edukacyjne. Co konkretnie możemy polecić?

Gry planszowe i układanki

Nic nie może równać się z tradycyjnymi grami planszowymi. Karciane czy planszowe gry edukacyjne nie wymagają naładowanych baterii do działania, a zabawa nimi wcale nie musi ograniczać się wyłącznie do czterech ścian własnego pokoju. Równie dobrze można je zabrać w podróż pociągiem czy samochodem. Jakie konkretne zabawki z tej kategorii możemy polecić?

Pierwszy z nich to zestaw naukowy – magiczne kryształy kraina lodu 2 (frozen) od Clementoni. Zestaw ten jest bardzo wyjątkowy i oryginalny, ponieważ dziecko ma możliwość stworzenia fantastycznych kryształków w kształcie drzew lub zwierząt. Idealny prezent dla dzieci powyżej 8. roku życia.

Kolejną propozycją są puzzle dobieranki (zawody) od Headu. Zabawa tymi puzzlami uczy przede wszystkim znajomości profesji zawodowych poprzez łączenie konkretnych zawodów z ich atrybutami. Gra skutecznie rozwija w dziecku spostrzegawczość i pamięć.

Jeżeli szukamy czegoś bardziej angażującego i twórczego, możemy wybrać zestaw startowy Gravitrax od Ravensburger. W komplecie znajduje się aż 9 różnych planów konstrukcyjnych, które pozwalają na stworzenie wyjątkowych torów, po których poruszać będą się kulki. Gra uczy przede wszystkim logicznego myślenia i przewidywania, ponieważ kulki poruszają się po wcześniej ułożonym torze, zgodnie z podstawowymi zasadami fizyki.

Zabawki sensoryczne

Zabawki sensoryczne to specjalna grupa zabawek, która uczy zręczności, dokładności i myślenia przestrzennego. W ofercie sklepu znajdują się m.in. specjalne klocki magnetyczne i drewniane tablice, które stanowić będa źródło niesamowitej frajdy i zabawy na długie godziny.

Pierwszym przykładem zabawki sensorycznej są klocki magnetyczne pociągi i lokomotywy Magnetic od Malblo. Dziecko zyskuje możliwość stworzenia kilku wariantów połączeń 3 różnych pojazdów: lokomotywy spalinowej, elektrycznej i parowozu. Każdy pojazd składa się z trzech magnetycznych modułów, które można łączyć w całkowicie dowolny sposób. To niesamowita frajda dla małych fanów kolejnictwa!

Oczywiście mamy również coś dla fanów motoryzacji. Będą to klocki magnetyczne pojazdy wyścigowe Magnetic. Tutaj zasada łączenia poszczególnych pojazdów wygląda identycznie jak w przypadku wyżej omawianego zestawu. W tym przypadku jednak maluszek ma do dyspozycji hot-roda, pick-up’a i dragstera.

Puzzle

Puzzle znane są niemal wszystkim małym dzieciom i mówimy tu “małym” z pełną świadomością, ponieważ odpowiednio dobrane puzzle mogą być bezpieczne również dla kilkuletnich maluszków. Ponadto układanie puzzli uczy zręczności i dokładności. Do szczególnie polecanych puzzli zaliczają się puzzle edukacyjne z figurkami 3D cuda świata. W zestawie znajduje się aż 350 elementów, a same puzzle przeznaczone są dla dzieci powyżej 7. roku życia. Do zestawu dołączono także 50 kartonowych figurek z cudami i zabytkami świata, dzięki czemu dziecko poznaje nie tylko położenie poszczególnych rejonów na mapie świata, ale również historyczne i zabytkowe budowle.

Szukając czegoś dla młodszych dzieci, warto spojrzeć na puzzle Strażak Sam. Składają się z 3 plansz po 49 elementów każda. Dzięki temu dziecko może wybierać spośród kilku układów i urządzać nawet wyścigi w układaniu puzzli. Posiadamy także coś dla małych fanów astronomii – puzzle edukacyjne układ słoneczny, które składają się z aż 100 elementów, a w pełni ułożone utworzą obraz układu solarnego. Dzięki temu dziecko może poznać układ planet na orbitach, a pracę ułatwi duży plakat z obrazkiem, który dołączony jest do zestawu.

Zabawki zręcznościowe na mikołajki

Nic tak nie bawi i inspiruje jak tematyczne zabawki zręcznościowe, które uczą zastosowania i budowy poszczególnych narzędzi i sprzętu z prawdziwego zdarzenia. Nowoczesne produkty znanych producentów są nie tylko przemyślane pod kątem bezpieczeństwa, ale również olbrzymiej funkcjonalności. Zabawki te posiadają wiele ruchomych części i zarówno działają, jak i odzwierciedlają wygląd prawdziwych urządzeń czy narzędzi codziennego użytku.

Pierwszym polecanym produktem z tej kategorii jest koparka do złożenia od Stanley Jr. Dziecko zyskuje możliwość złożenia koparki z drewnianych elementów. Zabawka ta doskonale rozwija umiejętności manualne dziecka, a także jego wyobraźnię i schemat działania poszczególnych elementów koparki. Dodatkowo w zestawie znajdują się nietoksyczne farbki, którymi maluszek może pomalować końcowy projekt.

Kolejnym wyjątkowym produktem jest warsztat Bosch duży z wiertarką od Klein. Idealna propozycja dla małych fanów majsterkowania. Dziecko zyskuje możliwość pracy z pełni wyposażonym warsztatem roboczym – oczywiście w wersji dziecięcej. W zestawie znajduje się sporych rozmiarów stół warsztatowy, wkrętarka, piła, młotek, klucz nastawny, śrubokręt, gwoździe i wiele więcej narzędzi oraz elementów do wkręcania lub odkręcania. Wszystkie poszczególne części zostały pozbawione ostrych krawędzi, dzięki czemu produkt ten odpowiedni jest dla dzieci już w wieku powyżej 3 lat.

Wyjątkowe prezenty na mikołajki w Namileo!

W naszej ofercie znajdziesz całe mnóstwo inspirujących zabawek, które świetnie sprawdzą się w formie prezentu na mikołajki! Koniecznie sprawdź oferowane przez nas aparaty fotograficzne dla dzieci, skrzypce dla dzieci, interaktywne roboty, książki dla dzieci oraz hulajnogi dla dzieci. Możliwości jest o wiele więcej i trudno wymienić je wszystkie. Zachęcamy do przejrzenia drzewka kategorii z podziałem na konkretne zawody i zainteresowania dziecka. Dzięki temu szybko dobierzesz odpowiednie zabawki dopasowane do możliwości manualnych i wiedzy maluszka.