Poznaj zawód strażaka od najmłodszych lat! Zabawki dla dzieci

Zawód strażaka budzi ogromny podziw wśród dzieci już od najmłodszych lat. Większość małych chłopców już w wieku przedszkolnym chciała zostać strażakiem w przyszłości. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ zawód strażaka wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, szacunkiem wśród społeczności i szeregiem wielu wyzwań. Nie bez znaczenia jest również ubiór strażaka, który wśród maluszków budzi ogromny zachwyt i uśmiech na twarzy.

zawód strażaka

Czy istnieją jednak zabawki, które mogą rozbudzić pasję dziecka do zawodu strażaka? Okazuje się, że jak najbardziej tak! W dodatku spora część z nich dostępna jest w naszym sklepie. Sprawdź, co konkretnie możemy zaoferować małym miłośnikom straży pożarnej i jak właściwie zostaje się strażakiem w prawdziwym życiu.

Czym zajmuje się strażak?

Strażacy niosą na swoich barkach całkiem spory zakres obowiązków. Do podstawowych zajęć strażaka należy udzielanie pomocy w wypadkach samochodowych, przyjmowanie zgłoszeń, gaszenie pożarów i przeprowadzenie sprawnej ewakuacji ludzi, dbanie o swój sprzęt i wykonywanie poleceń przełożonych. Strażacy działają również społecznie w obronie mienia, np. podczas powodzi pomagają w zabezpieczeniu domów. To jednak nadal nie wszystkie obowiązków strażaków, z którymi muszą się liczyć na co dzień. Dzięki temu wiemy już, że zawód strażaka to całe mnóstwo odpowiedzialnych i ważnych zadań, a także zagrożeń, które czyhają na każdym kroku.

Jak zostać strażakiem?

Praca strażaka wymaga przede wszystkim dobrej kondycji fizycznej i ogólnego zdrowia. Strażacy muszą wykazywać się wysoką sprawnością, tak aby móc podołać w sytuacji zagrożenia. Ponadto kandydat na to stanowisko musi posiadać polskie obywatelstwo, ukończoną szkołę średnią oraz nie być karanym prawomocnym wyrokiem sądu. Przydatne są również wszelkiego rodzaju ukończone kursy, uprawnienia do kierowania pojazdami oraz wykształcenie wyższe.

Zabawki dla małego strażaka

Pozwól swojemu dziecku odkrywać pasję i zamiłowanie do zawodu strażaka! W ofercie naszego sklepu znajdziesz wysokiej jakości, oryginalne zabawki, które z pewnością przyczynią się do rozwoju umiejętności przez maluszka, wymaganych w tej konkretnej pracy.

W pierwszej kolejności polecamy spojrzeć na Klein średni zestaw strażacki dla dzieci, który składa się z aż 7 elementów: gaśnicy, maski gazowej, telefonu, gwizdka, megafonu, latarki oraz plakietki na imię. Nic nie pomoże lepiej zobrazować pracy strażaka niż właśnie ten zestaw!

Kolejną propozycją dla najmłodszych jest Klein walizka strażaka Henry’ego dla dzieci, która składa się poręcznej walizki, gaśnicy ręcznej, latarki na baterię, telefonu komórkowego, mikrofon, toporek, gwizdek oraz plakietka z imieniem strażaka. Całość dostosowana została dla dzieci w wieku od 3 roku życia. Ogromną frajdę może sprawiać w pełni funkcjonalna gaśnica, którą można napełnić wodą i pryskać nią za pomocą specjalnej dźwigni.