Zabawki na dzień stolarza

Zabawki na dzień stolarza

19 marca każdego roku obchodzimy Dzień Stolarza, który powiązany jest ze wspomnieniem św. Józefa – patrona zawodu stolarza. W dzisiejszym artykule omówimy czym w zasadzie zajmuje się stolarz i jakie przedmioty wytwarza oraz przedstawimy zabawki dla dzieci, które powiązane są właśnie z zawodem stolarza.

Czym zajmuje się stolarz?

Ciekawostką może być fakt, że pierwszy cech stolarski w Polsce powstał już w roku 1489 w Krakowie, a pierwsza szkoła meblarstwa powstała z inicjatywy Stanisława Konarskiego w 1750 roku. Przechodząc jednak do zawodu stolarza, czym właściwie zajmuje się taka osoba? Przede wszystkim pracuje w drewnie i wytwarza z niego przedmioty codziennego użytku, takie jak meble, drzwi czy ramy okienne. Zawód stolarza wymaga nie tylko znajomości cech konkretnych rodzajów drewna, ale również umiejętności w posługiwaniu się podstawowymi narzędziami stolarskimi. Można z tego wywnioskować, że stolarz to swojego rodzaju majsterkowicz, który nie tylko poddaje obróbce elementy drewniane i drewnopochodne, ale również je łączy za pomocą kleju, śrub oraz gwoździ.

Zabawa w stolarza – czy może być bezpieczna?

Małe dzieci, a w szczególności chłopcy, bardzo często interesują się budowaniem i zabawą drewnianymi klockami czy też innymi zabawkami. Dobrą wiadomością dla rodziców jest to, że drewno jest materiałem bezpiecznym i w 100% naturalnym. W przeciwieństwie do zabawek wykonanych z tworzyw sztucznych, drewno nie odbarwia i jest o wiele bardziej wytrzymałe. Jedynym problemem jest wykończenie drewnianych zabawek, których powierzchnia powinna być dokładnie oczyszczona i zeszlifowana, tak aby ograniczyć ryzyko rozwarstwiania się drewna i ewentualnego skaleczenie przez maluszka. Często zabawki wykonane z drewna pokrywa się bezbarwnym lakierem, który jednocześnie zabezpiecza powierzchnię drewna i chroni dziecko przed skaleczeniem.

Wykorzystanie wysokiej jakości drewna i naturalnych lakierów pozwala na całkowicie bezpieczną zabawę w małego stolarza, już od najmłodszych lat. Właśnie takimi cechami wyróżniają się nasze zabawki, które dopasowane są do konkretnego przedziału wiekowego dziecka.

Zabawki dla małego stolarza – nasze propozycje

W naszym sklepie znajdziesz szereg drewnianych zabawek, które przybliżą maluszkowi charakterystykę pracy w zawodzie stolarza. Oprócz tego polecamy również zabawkowe modele narzędzi stolarskich oraz elektronarzędzi. W pierwszej kolejności proponujemy przyjrzeć się klockom konstrukcyjnym motocykl policyjny od Classic World. To doskonała forma zabawy na długie godziny.Dziecko ma okazję zbudować kilka wariantów pojazdu i wykorzystuje w tym celu ręcznie robione klocki drewniane.

Patrząc na produkty mocno specjalistyczne, możemy zaproponować m.in. dziecięce wyrzynarki, które wiernie odwzorowują prawdziwe elektronarzędzia majsterkowicza. Nowością jest pas z narzędziami Bosch z wkrętarką dla dzieci, w którym znajdziemy m.in. zabawkowy młotek, śrubokręt, kombinerki oraz piłę. Wielką frajdą może być wkrętarka znajdująca się w omawianym komplecie, która emituje dźwięki podobne do prawdziwego urządzenia.

Jeżeli Twój maluszek zainteresowany jest światem drewna, budowli i specjalistycznych narzędzi stolarskich, bez problemu znajdziesz w naszej ofercie produkty idealnie dopasowane do jego potrzeb.