Zabawa w piasku

Zabawa w piasku

Dzieci uwielbiają zabawy z piaskiem. To częsty widok nie tylko na morskich plażach, ale również i w domu. Okazuje się bowiem, że zwykły piasek w połączeniu z niektórymi preparatami, otwiera zupełnie nowe możliwości. Sporą uciechę dają także zabawki przystosowane do zabaw z udziałem piasku, które doskonale znoszą kopanie, przesypywanie czy też magazynowanie tego ziarnistego materiału. W dzisiejszym artykule przedstawimy różne formy zabawy z piaskiem oraz zabawki, które z pewnością przypadną do gustu młodym entuzjastom piaskowych zabaw.

Zabawy z piaskiem: co mamy do wyboru?

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się, jakie rodzaje zabaw z piaskiem mamy do wyboru. Do najpopularniejszych należy z pewnością budowanie zamków z piasku. Większość z nas brała udział w tego rodzaju zabawach na plaży i jedna rzecz pozostaje do dzisiaj nierozłączna: ogromna prostota w przygotowaniu miejsca budowy! Do zbudowania zamku z piasku wystarczy tylko piasek oraz woda, która w takim połączeniu tworzy gliniastą konsystencję, zdolną do łatwego urabiania i modelowania.

Inną i równie prostą zabawą jest rysowanie na piasku za pomocą dłoni, palca lub patyka. Co ciekawe, aby przygotować taki piaskowy plac zabaw, wcale nie musimy wychodzić na plażę czy do piaskownicy. Wystarczy, czy zorganizujemy taką zabawę w domu przy pomocy miski lub szerokiego talerza i odrobiny piasku. Docelowo zamiast piasku możemy również wykorzystać bułkę tartą lub mąkę.

Czym jest piasek kinetyczny?

Zupełnie innowacyjną formą zabawy jest wykorzystanie piasku kinetycznego, który stanowi połączenie nietoksycznego piasku naturalnego oraz polimeru. Co jest w nim takiego wyjątkowego? Przede wszystko to, że piasek nie rozsypuje się i nigdy nie zasycha. Można wykorzystać go do takich zabaw jak budowa zamków, robienie babek z piasku czy też odciskanie w nim swoich dłoni.

Zabawki do piasku – polecane produkty

W piasku możemy bawić się przy pomocy wielu zabawek. Należy jednak pamiętać, aby były to produkty dostosowane do tego rodzaju zabaw i w pełni bezpieczne dla maluszka. Właśnie z takich zabawek składa się oferta naszego sklepu. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na zestaw do zabawy w piasku Wader Multi Truck, który składa się m.in. z wywrotki, łopatki, grabek, wiaderka oraz pary foremek. Bezpieczna konstrukcja zabawek pozwala na użytkowanie ich nawet przez małe dzieci.

Kolejną propozycją może być zestaw do zabawy w piasku z wywrotką Gigant. Tutaj znajdziemy podobne elementy, takie jak dziecięcą wywrotkę do piasku, sitko, wiaderko, łopatkę oraz grabki. W ofercie sklepu znajdują się również inne zabawki do piasku, które dopasowane są do konkretnego wieku dziecka.