Rower biegowy dla dwulatka. Jaki wybrać? Ciekawe pomysły!

Rowerki do odpychania dla dzieci

Wybór zabawek dla najmłodszych dzieci niejednokrotnie sprawia wszystkim ogromne trudności. Nie inaczej jest w przypadku wszelkiego rodzaju rowerków biegowych, chodzików i jeździków, które idealnie wpisują się w potrzeby ruchowe dwulatka. W sprzedaży znajdziemy różne modele i wersje kolorystyczne, które nie zawsze będą podobać się każdemu dziecku. Na jakie więc aspekty zwrócić uwagę i gdzie kupować wymarzone rowerki biegowe dla dwulatka? Na wszystkie te pytania odpowiemy w dzisiejszym poradniku.

Czym jest rowerek biegowy?

To w małym uproszczeniu zwykły rowerek dziecięcy z tą jednak różnicą, że nie posiada pedałów. Dziecko porusza się na nim zwyczajnie odpychając się nogami od podłoża. Stąd też wywodzi się nazwa tego produktu – rowerek biegowy.

W tym miejscu mogą się pojawiać pytania, czy w ogóle warto inwestować w tego rodzaju zabawkę. Może lepiej kupić maluszkowi tradycyjny rowerek na pedały? W zasadzie wszystko zależy od sytuacji, jednak pamiętajmy o tym, że rowerek biegowy (tzw. biegówka) ma swoje konkretne zastosowanie. Co ciekawe w sprzedaży znajdziemy modele dostosowane dla dzieci już od 12 miesiąca życia. Najczęściej jednak szukamy tego typu zabawki dla dwulatka lub trzylatka. Czym zatem wyróżniają się tytułowe rowerki biegowe na tle pozostałych rowerków?

Zalety rowerków biegowych dla dzieci

Czy warto kupić dwu- lub trzylatkowi rowerek biegowy? Przemawia za tym bardzo wiele czynników! Przede wszystkim oswajamy maluszka z jazdą na rowerze. Dziecko uczy się jak prawidłowo trzymać kierownicę, w jaki sposób nią skręcać i jaką pozycję przybrać. To bardzo istotne, ponieważ jak wiadomo dwuletnie dzieci nie potrafią jeszcze korzystać z prawdziwego roweru. Dlatego też bezpieczna nauka na mniejszym modelu z pewnością się mu przysłuży.

Biegówki ćwiczą w dzieciach umiejętność utrzymywania równowagi podczas jazdy, kontrolować pojazd za pomocą rąk i nóg, a także rozwijają w dziecku ogólną sprawność motoryczną oraz pewność siebie. Ponadto zakup rowerka biegowego stworzy idealną okazję do częstszego wypoczynku i aktywności ruchowej na świeżym powietrzu.

Rowerek do odpychania – jaki wybrać?

Jeżeli planujemy zakupić bezpieczny jednoślad dla naszego maluszka, zwróćmy uwagę na kilka ważnych aspektów. W końcu pragniemy, aby dziecko czuło się na rowerku pewnie i komfortowo. Od czego zacząć? Przede wszystkim wyznacznikiem nie powinna być niska cena produktu, która dosyć często przekłada się na mierną jakość wyrobu. Postawmy na rozwiązania sprawdzonych marek, takich jak Lionelo czy Kidwell. Decydując się na zakup produktów renomowanych producentów mamy pewność, że w nasze ręce (a w zasadzie to naszego dziecka) trafi rowerek wykonany z trwałych materiałów i pozwalający na bezpieczne użytkowanie przez długi czas.

To co również powinno nas zainteresować to możliwość dostosowania poszczególnych elementów rowerka do wzrostu dziecka. Mowa tutaj o siodełku i kierownicy. Dobrze, jeżeli dany model posiada kilku stopniową regulację tych podzespołów. Zwróćmy nasza uwagę na profil siedziska, które nie powinno męczyć ani uciskać mięśni maluszka. Przydatną funkcją może być blokada skrętu, która dodatkowo chroni dziecko przed nagłą zmianą kierunku. Z walorów czysto użytkowych polecamy zwrócić uwagę na bezdętkowe koła, które powinny mocno trzymać się podłoża.

Najlepsze rowerki biegowe dla dwulatka

W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości i bezpieczne dla maluszka rowerki biegowe. Szukając czegoś konkretnego dla dwulatka, polecamy spojrzeć na rowerek biegowy Bart Air, który wyposażony został w solidną i lekką ramę wykonaną ze specjalnego stopu magnezu. Co ciekawe jest ona pozbawiona wszelkich łączeń i spawów, na co pozwala technologia Monocoque. Zadbano również o wysoki poziom bezpieczeństwa. Model ten posiada antypoślizgowe rączki, wytrzymałe dętki i opony oraz blokadę przed gwałtownym skrętem kierownicą. Bart Air przystosowany jest do użytku przez dzieci w wieku od 2 roku życia i wadze do 30 kg.

Świetną alternatywą może być rowerek biegowy Bart. Tutaj sytuacja jest o tyle ciekawsza, że model dostępny jest w trzech różnych wariantach kolorystycznych (różowy, żółty oraz niebieski). Rowerek waży 3,8 kg i również przeznaczony jest dla dwulatków lub dzieci starszych. Model Bart w przeciwieństwie do Bart Air posiada koła bezdętkowe. W obu jednak przypadkach producent gwarantuje dożywotnią gwarancję – pod warunkiem, że zakup dokonany był na osobę fizyczną.

Na koniec pragniemy przedstawić motorek biegowy Kawasaki FAL402KX. Istna frajda dla małych fanów motoryzacji, a w szczególności sportowych motocykli. Ten model biegówki przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 1 do 3 roku życia. Wybór konkretnych rowerków biegowych jest całkiem spory. Zachęcamy do zapoznania się z kompletną ofertą tego typu zabawek, a w razie wątpliwości o kontakt z naszym działem pomocy. Z chęcią doradzimy Ci przy wyborze najlepszego rowerka biegowego dla Twojego maluszka.