Zwrot towaru w Namileo.com

Dla osób indywidualnych (konsumentów)

Zgodnie z prawem, jako osoba fizyczna masz prawo do odstąpienia od umowy zakupu i zwrócić zamówiony towar w ciągu 14 dni od daty jego otrzymania. Nie musisz przy tym podawać przyczyny.

Możesz zwrócić produkt, jeśli:

 • nie spełnił on Twoich oczekiwań
 • jest niezgodny z dokonanym zamówieniem
 • rozmyśliłeś się z zakupu

Pamiętaj, że prawo do odstąpienia od umowy przysługuje Ci tylko wtedy, gdy:

 • towar nie będzie w żadnym stopniu uszkodzony
 • produkt nie będzie posiadał śladów użytkowania
 • nadal dysponujesz oryginalnym opakowaniem produktu

 

Jak zgłosić chęć zwrotu towaru?

W pierwszej kolejności skontaktuj się z nami telefonicznie pod nr +48 730 130 270 lub wyślij zgłoszenie na adres e-mail: reklamacje@namileo.com. W zgłoszeniu podaj następujące dane:

 • imię i nazwisko,
 • pełny adres zamieszkania,
 • numer telefonu,
 • pełną nazwę produktu, 
 • datę zakupu produktu, 
 • datę otrzymania towaru,
 • numer paragonu lub faktury.

Decydując się na zwrot towaru musisz również zaproponować wybrany sposób jego realizacji. Jeżeli zdecydujesz się na zwrot środków przelewem na wskazany rachunek bankowy, podaj w zgłoszeniu numer rachunku. Jeżeli wolisz otrzymać zwrot środków w gotówce to omówimy sposób ich przekazania.

Po wysłaniu zgłoszenia na wskazany adres e-mail, oczekuj na kontakt naszego konsultanta, który potwierdzi otrzymanie przez nas zgłoszenia oraz dokładnie przedstawi procedurę zwrotu towaru.

Pobierz formularz zwrotu towaru

Jak zapakować towar do wysyłki?

Przygotowując produkt do wysyłki pamiętaj o jego starannym zapakowaniu.

WAŻNE! Po Twojej stronie leżeć będzie bezpiecznie przygotowanie paczki na czas transportu oraz pokrycie kosztów firmy kurierskiej! Jeżeli zwrócony do nas towar okaże się uszkodzony wskutek niewłaściwego zabezpieczenia na okres transportu, będziesz musiał pokryć koszty jego naprawy.

WAŻNE! Nie przyjmujemy przesyłek wysłanych za pobraniem!

Adres do zwrotu:
Proszówki 611, 32-700 Bochnia

Dane firmy:
Marcelina Chojecka,
Trzciana 166, 32-733 Trzciana
NIP: 8681933517 | REGON: 386605681

Kiedy otrzymam zwrot środków za zakupiony towar?

Zwrotu należności dokonujemy w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez nas towaru. Wraz z ceną towaru zwrócimy Ci również koszty przesyłki pod Twój adres, ograniczając się jednak do najtańszego dostępnego w naszym sklepie sposobu transportu (na podst. Dz.u. 2014, poz. 827, art. 33).

Dla przedsiębiorców (podmiotów gospodarczych)

Zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.u. 2014, poz. 827), prawo do odstąpienia od umowy przysługuje wyłącznie konsumentom. Jeżeli zakup dokonany był na potrzeby przedsiębiorstwa, możliwość zwrotu nie będzie przysługiwać.

W takim przypadku prosimy o kontakt z nami w celu wypracowania indywidualnej ścieżki postępowania. Napisz e-mail pod adres bok@namileo.com lub skontaktuj się telefonicznie pod nr tel. +48 730 130 270. Jeżeli Twój wniosek o odstąpienie od umowy zakupu zostanie rozpatrzony pozytywnie, ścieżka postępowania będzie zbliżona do zamówień dokonanych na osobę fizyczną. Zwracając produkt również pamiętaj, że nie powinien on nosić śladów użytkowania i posiadać oryginalne opakowanie producenta.

Reklamacja w Namileo.com

Wszystkie oferowane przez nas produkty objęte są pełną gwarancją producenta. Dokładamy wszelkich starań, aby asortyment w naszym sklepie spełniał wszelkie wymogi bezpieczeństwa i został odpowiednio przygotowany na czas transportu do klienta. Niestety pomimo naszych działań może zdarzyć się, że otrzymany przez Ciebie produkt będzie posiadał wadę fabryczną, brakujące elementy lub ograniczoną sprawność działania. 

Uszkodzenia mogą również wystąpić podczas transportu produktu, na co nie mamy wpływu. Z tego powodu polecamy zapoznać się ze ścieżką postępowania podczas odbioru towaru od kuriera lub paczkomatu.

Jak odebrać przesyłkę od kuriera?

W pierwszej kolejności sprawdź, czy opakowanie przesyłki jest w dobrym stanie i nie posiada wszelkich rozdarć, zagięć lub wgnieceń. Taki stan rzeczy może świadczyć o możliwym uszkodzeniu jego zawartości. Zwróć uwagę kurierowi, aby w przypadku wykrycia dalszej wady produktu, uwzględnić w raporcie reklamacyjnym uszkodzone opakowanie. Jest to bardzo istotne, ponieważ pozwala w szybki sposób określić możliwą przyczynę uszkodzenia produktu.

Kolejny krok to dokładne obejrzenie zamówionego produktu – najlepiej w obecności kuriera! Sprawdź, czy posiada on wszystkie zamówione przez Ciebie elementy i czy działa prawidłowo. Jeśli dostrzeżesz jakiekolwiek nieprawidłowości, powiadom o tym kuriera i spiszcie protokół wystąpienia szkody. Taki dokument będzie stanowił podstawę do wszczęcia postępowania reklamacyjnego u danego przewoźnika.

Po spisaniu protokołu i odjeździe kuriera, skontaktuj się z nami w celu ustalenia konkretnej ścieżki postępowania. Zrobimy wszystko, aby zrekompensować zaistniałą sytuację.

Co zrobić, gdy kurier odjechał a sprzęt przestał działać?

Może zdarzyć się, że wady produktu ujawnią się w trakcie użytkowania, ale już po odjeździe kuriera. Dotyczy to w szczególności skomplikowanych gier, zabawek lub urządzeń, w których wykrycie wad nie było możliwe w obecności kuriera. W takiej sytuacji jak najszybciej skontaktuj się z nami, nie później jednak niż w terminie do 7 dni od daty otrzymania przesyłki. Wspólnie ustalimy dalszą ścieżkę postępowania i w razie konieczności uruchomimy procedurę reklamacyjną.

Produkt uległ awarii w okresie gwarancyjnym

Wszystkie oferowane przez nas produkty objęte są pełną gwarancją producenta. Czas trwania okresu gwarancyjnego może natomiast różnić się w zależności od konkretnego modelu produktu. Jeżeli produkt ulegnie awarii w okresie gwarancyjnym, należy dokonać zgłoszenia reklamacyjnego. Można tego dokonać bezpośrednio u producenta danego produktu lub za pośrednictwem naszego sklepu. Warto jednak wcześniej skontaktować się z nami lub autoryzowanym punktem dystrybucji danego produktu w celu podjęcia próby usunięcia możliwych usterek, niewymagających wszczynania procedury reklamacyjnej.

Możesz zareklamować produkt, który jest:

 • uszkodzony
 • niesprawny
 • niekompletny

Decydując się na zgłoszenie reklamacyjne poprzez naszą platformę Namileo.com, wypełnij formularz reklamacyjny, który dostępny jest pod tym linkiem i wyślij jego skan na adres e-mail: bok@namileo.com.

Zgłoszenie reklamacyjne możesz również wysłać listownie na adres: 32-700 Bochnia, Proszówki 611.

Dane firmy:
Marcelina Chojecka,
Trzciana 166, 32-733 Trzciana
NIP: 8681933517 | REGON: 386605681

WAŻNE! Decydując się na odesłanie towaru zgodnie z procedurą reklamacyjną, pamiętaj o jego odpowiednim zabezpieczeniu na czas transportu! Pamiętaj również, aby dołączyć do niego dowód zakupu (fakturę/paragon) oraz kartę gwarancyjną (jeżeli została wydana).

Producent ma 30 dni od momentu otrzymania zgłoszenia oraz wadliwego sprzętu na ustosunkowanie się do zgłoszenia reklamacyjnego i wydanie wiążącej decyzji.

Aby zminimalizować ryzyko awarii zakupionych produktów pamiętaj, aby eksploatować je zgodnie z zaleceniami znajdującymi się w instrukcji użytkownika dostarczonej przez producenta.

Reklamacja na podstawie rękojmi

Wszystkie produkty dostępne w sprzedaży objęte są 24-miesięczną odpowiedzialnością sprzedawcy za niezgodność towaru z umową. To oznacza, że możesz w tym czasie zareklamować zakupiony towar bez względu na trwający okres gwarancyjny producenta. Zgłoszenie reklamacyjne w ramach rękojmi rozpatrujemy w ciągu 14 dni od dnia jego otrzymania. Brak odpowiedzi w tym czasie, automatycznie skutkować będzie pozytywnym rozpatrzeniem wniosku. Odpowiedź na Twój wniosek wysłana będzie pod wskazany przez Ciebie adres e-mail lub adres korespondencyjny.

Wniosek reklamacyjny na podstawie rękojmi możesz przekazać:

 • poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres: bok@namileo.com
 • listownie na adres: 32-700 Bochnia, Proszówki 611

Dane firmy:
Marcelina Chojecka,
Trzciana 166, 32-733 Trzciana
NIP: 8681933517 | REGON: 386605681

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia Twojego wniosku, zobowiązany będziesz do wyboru ścieżki dalszego postępowania. W ramach rękojmi możesz zażądać:

 • doprowadzenia produktu do stanu zgodnego z umową;
 • nieodpłatnej naprawy lub wymiany sprzętu na nowy;
 • obniżenia ceny;
 • odstąpienia od umowy (jeżeli wada sprzętu jest istotna).

 

Pobierz formularz zwrotu towaru na podstawie rękojmi

WAŻNE! Z reklamacji na podstawie rękojmi mogą skorzystać wyłącznie osoby fizyczne! Jeżeli zakup dokonany był na potrzeby prowadzenia przedsiębiorstwa, prosimy o kontakt z nami!

Wymiana produktu

Jeżeli po dokonanym zakupie stwierdzisz, że wybrany przez Ciebie produkt nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz wnieść o jego wymianę na inny model/egzemplarz. Najlepiej zrobić to w terminie 14 dni od dnia otrzymania towaru. Wtedy jako konsument będziesz mógł skorzystać z przysługującego Ci prawa odstąpienia od umowy (opisywanego powyżej). Jeżeli spełnisz wszystkie wymagania czyli m.in. odeślesz nam produkt sprawny i bez śladów użytkowania, możesz liczyć na jego wymianę.

Co jednak w przypadku, gdy produkt użytkujesz dłużej niż 14 dni i chciałbyś go wymienić? Wtedy zgłoś się do nas, aby ustalić indywidualną ścieżkę postępowania. Jeżeli produkt nie będzie zniszczony i będzie kwalifikował się do zwrotu analogicznie jak w przypadku “odstąpienia od umowy”, możemy z wysokim prawdopodobieństwem rozważyć możliwość jego wymiany na interesujący Cię model.

Pozasądowe sposoby rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń

Pragniemy również poinformować, że jako Konsument masz prawo do skorzystania z pozasądowych sposobów rozstrzygania reklamacji i dochodzenia roszczeń:

 1. Możesz zwrócić się do stałego polubownego sądu konsumenckiego działającego przy Inspekcji Handlowej z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z zawartej Umowy sprzedaży.
 2. Możesz zwrócić się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Klientem a Sprzedawcą.
 3. Możesz uzyskać bezpłatną pomoc w sprawie rozstrzygnięcia sporu między Klientem a Sprzedawcą, korzystając także z bezpłatnej pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona Konsumentów (m.in. Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich). Porady udzielane są pod przez Federację Konsumentów pod bezpłatnym numerem infolinii konsumenckiej 800 007 707 oraz przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich pod adresem e-mail: porady@dlakonsumentow.pl.
 4. Możesz złożyć swoją skargę za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/.