Zabawa w dentystę. Jakie gry i zabawki będą najlepsze?

Zabawa w dentystę, zabawki dla małego dentysty

Małe dzieci lubią pomagać swoim rodzicom w wielu zadaniach w domu czy w ogrodzie. Cieszą się, gdy mogą poznawać różne aspekty życia domowego, a także zawodowego. Niestety nie wszystkie zawody będą kojarzyć się maluszkom z radością i zachwytem. Do takich prac zaliczyć trzeba m.in. zawód dentysty. Dla wielu dzieci wizyta w gabinecie dentystycznym to ogromny stres i niejednokrotnie trauma na wiele lat. Jak przybliżyć dziecku ideę zawodu dentysty, potrzebę dbania o higienę jamy ustnej i uzębienia? Pomocna w tym celu będzie zwyczajna zabawa w dentystę przy pomocy specjalnie przystosowanych do tego zabawek.

Zawód dentysty – na czym polega?

Zanim przystąpimy do omówienia zabawek dla małego dentysty to sprawdźmy, czym w zasadzie zajmuje się stomatolog. Mianowicie do jego głównych zadań należy m.in.:

  • badanie i rozpoznawanie schorzeń zębów,
  • sugerowanie metod leczenia,
  • przeprowadzanie zabiegów stomatologicznych,
  • działania profilaktyczne,
  • obsługa specjalistycznych narzędzi stomatologicznych,
  • kontakt z pacjentami.

Zawód dentysty wymaga ogromnej wiedzy medycznej, wprawnej ręki i doświadczenia. Leczenie zębów to bardzo precyzyjne zadanie, a właściwe postawienie diagnozy oraz metody leczenia to ogromna odpowiedzialność.

Zabawa w dentystę – zabawki i akcesoria

Jeżeli Twoje dziecko marzy o zabawie w małego dentystę, koniecznie poznaj nasze propozycje zabawek, które z pewnością przybliżą mu charakterystykę tego zawodu! Przedstawiamy oryginalne zabawki dla małego dentysty.

Zestaw małego dentysty z akcesoriami Barbie Role Play

Spraw, by Twoje dziecko poczuło się niczym prawdziwy stomatolog! Poznaj zestaw składający się z wiernie odwzorowanych modeli urządzeń stomatologicznych oraz przydatnych akcesoriów. W komplecie znajdziemy m.in. fartuszek lekarski, szczoteczkę, strzykawkę oraz kolorowe dodatki. Zabawki te rozwijają m.in. zręczność maluszka, jego kreatywność, wyobraźnię a także dają podstawowe pojęcie o specyfice zawodu dentysty.

Zestaw małego doktora z walizką Barbie Role Play

Kolejny zestaw bezpiecznych zabawek dla dzieci zainteresowanych medycyną. W omawianym komplecie znajdziemy m.in. walizkę lekarską, stetoskop, strzykawkę, skalpel oraz kleszcze. Oczywiście wszystkie te produkty to zabawkowe odpowiedniki prawdziwych narzędzi. Nie ma obaw o ryzyko skaleczenia! Elementy te posiadają zaokrąglone końce i są bezpieczne dla dzieci w wieku powyżej 3 lat.