Książki edukacyjne dla dzieci

Książki edukacyjne dla dzieci.

Książki od zawsze nacechowane były ciekawym przesłaniem oraz ogromną mądrością. Nic dziwnego, że nadal są chętnie wybierane jako prezent dla małych dzieci. Edukacyjne książki dla dzieci stanowią olbrzymie źródło inspiracji, pomagają rozwijać wyobraźnię maluszka, a jednocześnie poprawiają jego zdolność płynnego czytania oraz pisania. W dzisiejszym artykule przedstawimy zalety książek edukacyjnych dla dzieci, które dotyczą jednocześnie tematyki różnych branż zawodowych. To sprawi, że dziecko nabierze dodatkowo przydatnej wiedzy, związanej z konkretnym zawodem.

Dlaczego warto czytać książki?

Zanim przejdziemy do omówienia najnowszej oferty książek w naszym sklepie to sprawdźmy, jakie konkretne korzyści przemawiają za czytaniem książek przez dzieci. Okazuje się, że jest ich całkiem sporo. Możemy wyróżnić co najmniej 5 powodów, dla których warto czytać książki:

Lektury inspirują – bardzo często młodzi czytelnicy utożsamiają się z tytułowymi protagonistami. Dzięki temu inspirują się ich ścieżką postępowania i wiedzą do czego prowadzi takie działanie. Uczą się na błędach innych, dzięki czemu lepiej analizują różne sytuacje w prawdziwym życiu.

Książki uczą wrażliwości – idealny powód do czytania, jeżeli Twoje dziecko lubi sztukę i spędza godziny na rysowaniu, malowaniu czy też słuchaniu muzyki. Dzięki książkom wzrasta empatia dziecka, które jeszcze lepiej potrafią zrozumieć stanowisko książkowego bohatera.

Książki poprawiają pamięć – do tego faktu chyba nie musimy nikogo przekonywać. Dzieci, które czytają książki lepiej zapamiętują wydarzenia. Poprzez czytanie dodatkowo angażujemy poszczególne obszary naszego mózgu, łączymy fakty a to z kolei przekłada się na zwiększoną ilość połączeń pomiędzy neuronami.

Lektury pogłębiają wiedzę – to również znany wszystkim fakt i ciężko temu zaprzeczyć, skoro już od wiek wieków niezbędną wiedzę zawodową, medyczną, astronomiczną czy każdą inną czerpano właśnie z wielkich ksiąg. Dziecko czytając książki poznaje działanie wielu schematów społecznych, uczy się wrażliwości, poznaje ciekawostki oraz fakty historyczne, które wywarły ogromny wpływ na postrzeganie otaczającego nas świata.

Książki wzbogacają słownictwo – łatwo zgodzić się z założeniem, że książki w przeważającej części napisane są z uwzględnieniem wszelkich zasad ortograficznych, merytorycznych i stylistycznych. Dziecko czytając książki automatycznie uczy się właściwego konstruowania zdań, działań interpunkcyjnych, znaczenia nowych słów oraz synonimów do już istniejących w jego pamięci. Taka wiedza z pewnością przydaje się w wielu dziedzinach naszego życia – zarówno osobistych, jak i zawodowych.

Książki edukacyjne dla dzieci – nowość w Namileo!

Stali obserwatorzy naszej platformy Namileo z pewnością zdążyli zauważyć, że oferta sprzedażowa wzbogaciła się niedawno o interesujące książki dla najmłodszych czytelników. To oznacza, że dzieci mogą jeszcze lepiej poznawać świat i otoczenie, z pomocą tradycyjnych rozwiązań edukacyjnych. Co zatem możemy polecić?

W pierwszej kolejności zaczniemy od zawodu weterynarza. Aby pogłębić wiedzę w tym zakresie, przyda się książka dla dzieci “Mam przyjaciółkę lekarza weterynarii”. W przystępny dla maluszka sposób opowiada ona o szczegółach pracy w klinice weterynaryjnej. Dziecko pozna dzięki niej historię różnych zwierząt domowych, które umieszczone są na 24 stronach książki.

Kolejną propozycją będzie książka “Mam przyjaciela budowniczego”. Opowiada ona interesujące historie Ryśka, które dotyczą zawodu budowniczego. Tutaj również mamy do dyspozycji świetnie zilustrowane 24 strony, które idealnie sprawdzą się podczas nauki czytania dla najmniejszych dzieci.

Na koniec absolutny hit dla małych fanów straży pożarnej. Książka dla dzieci “Maszyny i pojazdy. W remizie strażackiej”. Lektura ta zaspokoi ciekawość każdego maluszka, zainteresowanego zawodem strażaka i pracy w remizie strażackiej. Pozna także szereg różnych ciekawostek z tym związanych.