Jaki prezent na pierwsze urodziny dziecka

Nic tak nie raduje serca, jak rosnące dzieci, które z dnia na dzień odkrywają coś nowego w otaczającym ich świecie. Pierwsze urodziny dziecka to bardzo emocjonujące wydarzenie. Najczęściej przeżywane wspólnie z najbliższą rodziną i przyjaciółmi. Zgodnie z tradycją urodzinową, młody solenizant lub solenizantka otrzymuje różne prezenty od przybyłych gości. Najczęściej są to wszelkiego rodzaju zabawki edukacyjne, które pomogą maluszkowi w jego intensywnym rozwoju.

Nie trzeba jednak ukrywać, że wybór oryginalnej zabawki na pierwsze urodziny dziecka nie jest łatwy. Tym bardziej, że w sklepach stacjonarnych i tych internetowych doszukać się można wręcz tysięcy różnych produktów. Różnią się one kolorami, wymiarami, wartościami edukacyjnymi oraz co bardzo ważne: ceną. Co zatem kupić dziecku z okazji jego pierwszych urodzin? Przeczytaj nasz rozbudowany poradnik zakupowy.

Jaka zabawka na pierwsze urodziny dziecka?

Decydując się na prezent z okazji pierwszych urodzin maluszka, w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na to, aby zabawka dostosowana była do wieku dziecka. Niemal zawsze producenci zabawek zamieszczają stosowną i dobrze widoczną informację na opakowaniu. Spójrzmy również na ilość drobnych elementów oraz ich wielkość. Zalecenia producenta to jedno, ale pamiętajmy, że nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i spojrzenia na produkt chłodnym, rodzicielskim (i bardzo często doświadczonym) wzrokiem.

Kolejna kwestia to jakość wykonania zabawek. Podobnie jak każdy inny rodzaj produktu, również i te przeznaczone dla najmłodszych odbiorców produkowane są przez mniej i bardziej renomowane marki. Nie można jednoznacznie powiedzieć, że najtańsze zabawki będą gorszej jakości, ale zwróćmy uwagę na pochodzenie zabawki.

Pamiętajmy, że światowi producenci zabawek jak np. Hasbro czy Klein, noszą na swoich barkach spore doświadczenie w produkcji zabawek ściśle dostosowanych do wieku, zainteresowań i zdolności manualnych dzieci. Decydując się na zakup produktów sprawdzonych marek mamy więc pewność, że w ręce dziecka trafi bezpieczny dla zdrowia i oryginalny prezent. A skoro już mowa o bezpieczeństwie zabawek – warto omówić to bardziej szczegółowo.

Bezpieczne zabawki na roczek dziecka

Bezpieczeństwo to zdecydowanie priorytet wśród czynników branych pod uwagę w trakcie wyboru zabawki na pierwsze urodziny dziecka. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, wybierajmy zabawki o dużych elementach. Nie polecamy w tym przypadku drobnych puzzli czy klocków LEGO. Dobrym rozwiązaniem są np. zestawy elementów do zabawy w piasku.

Bezpieczna zabawka powinna być nie tylko odpowiednio duża, ale również wykonana z dobrej jakości materiałów. Mowa jest tu nie tylko o wytrzymałych elementach, ale przede wszystkim ich pokryciu. Przeglądając opakowanie produktu, czy to w sklepie, czy w Internecie, spójrzmy na rodzaj zastosowanej farby w zabawce. Małe dzieci niemal wszystko biorą do buzi i nie inaczej będzie w przypadku rocznego maluszka. Postawmy na zabawki pokryte farbami na bazie wody, które będą w 100% bezpiecznie dla dzieci.

Propozycje zabawek na pierwsze urodziny dziecka

Skoro wiemy już czym kierować się przy wyborze odpowiedniej zabawki na roczek, to przyjrzyjmy się dokładniej konkretnym produktom, które w szczególności polecamy. W pierwszej kolejności będą to wszelkiego rodzaju jeździki i wozidła. Zaletą tego typu zabawek jest ich uniwersalność i wysoka użyteczność nawet przez kilka lat po ich wręczeniu. Dla przykładu wozidło wacker neuson dostosowane jest dla dzieci w wieku od 1,5 do 4 lat. Idealnie zatem sprawdzi się jako prezent z okazji pierwszych urodzin dziecka.

Bardzo wartościowymi prezentami będą zabawki edukacyjne. Zaliczyć do nich można m.in.

W ofercie znajduje się o wiele więcej pozycji, które idealnie sprawdzą się w formie prezentu na pierwsze urodziny maluszka. Posiadamy wyłącznie oryginalne produkty, wyprodukowane na licencji renomowanych producentów różnych branż. Kupując w naszym sklepie masz pewność, że w Twoje ręce trafi wysokiej jakości i wyjątkowy produkt, który sprawi ogrom radości rocznemu dziecku.