Inteligentne zabawki rozwojowe dla dziecka w każdym wieku

Inteligentne zabawki rozwojowe dla dziecka w każdym wieku

Zabawki rozwojowe przyczyniają się do szybkiego zdobywania kluczowych umiejętności poznawczych maluszka. Czym w zasadzie są inteligentne zabawki i dlaczego warto zastanowić się nad zakupem tego rodzaju produktów dla swojego dziecka? Przedstawiamy nasze propozycje zabawek edukacyjnych, które nie tylko skutecznie rozwiną podstawowe umiejętności dziecka, ale również przybliżą mu charakterystykę pracy w konkretnym zawodzie.

Zabawki rozwojowe dla dzieci – czym się wyróżniają?

Wspieranie rozwoju dziecka pełni bardzo istotną rolę, szczególnie w jego najmłodszych latach. Zapewnienie maluszkowi odpowiednich warunków do edukacji i rozwoju poznawczego – w tym pamięci, percepcji, uwagi i myślenia, daje mu odczuwalnie lepszy start w przyszłości. Co ciekawe, dziecko może rozwijać swoje umiejętności również w trakcie zabawy. Specjalne zabawki rozwojowe pozwalają dziecku na samodzielne odkrywanie ukrytych w nim talentów i możliwości.

Inteligentne zabawki – polecane produkty

Wśród naszej oferty oryginalnych zabawek, znaleźć można specjalne inteligentne zabawki rozwojowe dla chłopców i dziewczynek. Wyróżniają się one walorami edukacyjnymi, dzięki którym dziecko rozwija w sobie szereg podstawowych funkcji poznawczych i umiejętności manualnych. Mówiąc o konkretach możemy polecić chociażby interaktywny robot edukacyjny dla dzieci – Photon.

Zabawka ta dostosowana jest dla dzieci w wieku już od 3 lat i posiada całkiem szerokie spektrum możliwości edukacyjnych. Przede wszystkim maluszek uczy się przez zabawę, która polega na programowaniu robota poprzez wykonywanie łamigłówek i zadań fabularnych. Istotną funkcją tej zabawki jest możliwość dostosowania poziomu trudności do konkretnego wieku dziecka oraz jego poziomu umiejętności.

Alternatywą do powyższego produktu może być z kolei mówiący robot edukacyjny Super DOC dla dzieci – Clementoni. Zabawka ta dostarcza dziecku sporo frajdy i przeznaczona jest dla dzieci w wieku powyżej 5 lat. Robot ten może odgrywać rolę jednej z czterech postaci, z czego każda z nich posiada swoją unikalną osobowość oraz inne zadania do wykonania. Polecamy także inne zestawy edukacyjne od Clementoni.