Czym zająć dziecko w domu lub w podróży? Nasze sposoby!

Czym zająć dziecko w domu lub w podróży? Nasze sposoby!

Nie masz pomysłu w jaki sposób zająć dzieci w domu lub podczas podróży? Sposobów na aktywne spędzanie czasu jest całkiem sporo. Co ciekawe wcale nie muszą być to zabawy pozbawione sensu, których celem jest wyłącznie zajęcie maluszka na pewien czas. Przy odrobinie kreatywności możesz zaproponować szereg wielu aktywności, które nie tylko sprawią dziecku ogromną frajdę, ale również będą rozwijać jego konkretne umiejętności oraz wyobraźnię. O jakich zabawach dokładnie mówimy? Sprawdź nasz dzisiejszy artykuł i poznaj różne sposoby na krótkie i oryginalne zabawy w domu lub podczas podróży!

Krótkie i łatwe zabawy w domu

Do najprostszych zajęć rozwijających kreatywność i dokładność maluszka, bez wątpienia zaliczyć trzeba kolorowanie obrazków. W tym celu wystarczy zasięgnąć do nieograniczonych zasobów internetu i wydrukować maluszkowi gotowy projekt kolorowanki z jego ulubioną postacią z kreskówki. Inną zabawą może być robienie domków z kartonu, które mogą stanowić późniejszą inspirację do wielu innych zabaw. Wystarczy poszukać niepotrzebnego już kartonu i powycinać w nim okna oraz drzwi. Dodatkowo całość można ozdobić rysunkami i błyszczykami. Aby zająć czymś na kilkadziesiąt minut małą dziewczynkę, można zorganizować pokaz mody dla lalek oraz misiów. Małe dziewczynki uwielbiają stroić swoich małych bohaterów i upodabniać ich do ulubionych postaci z bajek lub filmów.

Naturalnie sposobów na szybką organizację wolnego czasu jest o wiele więcej. Jeżeli nie będzie Ci przeszkadzał hałas, możesz namówić maluszka na granie na różnych instrumentach – w tym zainspirować go do poszukiwania innych przedmiotów, które mu to umożliwią, np. garnków czy butelek. Jeżeli dalej nie wiesz czym zająć dziecko w domu, to może świetną inspiracją będzie robienie biżuterii z płatków muesli, które wystarczy nawlec na nitkę z pomocą igły. Oczywiście najlepiej będzie, jeżeli dziecko otrzyma dostęp do rozwijających jego pasję i konkretne umiejętności zabawek interaktywnych lub edukacyjnych. Do takich produktów należy m.in. Sphero Ollie zdalnie sterowany robot lub Clementoni mówiący robot edukacyjny Super DOC.

Czym zająć dziecko w podróży?

Tutaj również ilość zabaw jest w zasadzie nieograniczona. Sporo z nich omówiliśmy w poprzednim artykule: Pomysły na zabawy z dziećmi podczas podróży samochodem – zachęcamy do przeczytania. Niemniej jednak do najpopularniejszych należą zgadywanki słowne czy też obserwacje tego, co dzieje się na zewnątrz, np. przy pomocy lornetki: Levenhuk lornetka Bresser National Geographic 7x50. Każdą podróż umilą również pluszaki, takie jak np. pluszowa zagęszczarka stopowa Wacker Neuson. Wracając z kolei do klasycznych metod spędzania czasu w samochodzie lub pociągu, nie sposób pominąć czytania książek edukacyjnych lub tematycznych, do których należą m.in. książki z serii “Mądra Mysz”, np. Mądra Mysz. Mam przyjaciela marynarza lub Mądra Mysz. Mam przyjaciela kucharza. Koniecznie sprawdź pełną ofertę zabawek w naszym sklepie i zainspiruj swojego maluszka tysiącami różnych zabaw na każdą okazję w domu lub w podróży!