Bezpieczne klocki dla dzieci

Bezpieczne klocki dla dzieci

Na rynku znajdziemy całą masę różnego rodzaju klocków dla dzieci. Wśród nich najpopularniejsze klocki LEGO oraz te wykonane z drewna dla najmłodszych dzieci. Zabawa klockami rozwija wyobraźnię maluszka, jego zdolności manualne, a także skrupulatność. Nie zawsze jednak zakupy dobrych klocków przychodzą z łatwością i stanowią niemałe wyzwanie. Czym kierować się przy wyborze tego rodzaju zabawek? Omówimy to w dzisiejszym artykule.

Klocki bezpieczne dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Bezpieczeństwo maluszka jest najwyższym priorytetem podczas zabaw z wykorzystaniem wszelkiego typu zabawek. Dotyczy to również klocków, które z pozoru wydają się niegroźne, ale stwarzają wysokie zagrożenie szczególnie w przypadku najmłodszych dzieci. Z tego powodu należy zwrócić uwagę na jakość wykonania konkretnych klocków, zalecany przedział wiekowy dziecka oraz markę i pochodzenie zabawki.

Jakość wykonania klocków

Wybierając odpowiednie klocki dla dziecka sugerujemy się przede wszystkim ich wielkością, kolorem i rzecz jasna – ceną. Niestety rzadko sprawdzamy z jakich materiałów zostały one wykonane i czy klocki te posiadają odpowiednie certyfikaty. Niestety zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych internetowych, możemy natknąć się na tanie produkty, wykonane z miernej jakości surowców, takich jak np. łatwo barwiąca i odpadająca powłoka lakiernicza. To powoduje realne zagrożenie dla bawiącego się dziecka, które jak wiadomo, często bierze różne przedmioty do buzi. Zwróćmy także uwagę, czy klocki odlane są z jednego kawałka tworzywa i nie posiadają doklejanych elementów, które mogą łatwo wykruszyć się i odpaść.

Dopasowanie do wieku dziecka

Kolejna istotna kwestia to wiek dziecka, do którego dopasowane są konkretne klocki. Najczęściej producenci tego typu zabawek, wyraźnie oznaczają swoje wyroby poprzez nadrukowanie przedziału wiekowego dziecka na opakowaniu. Należy w tym miejscu pamiętać, że o ile zabawki dla maluszków będą w pełni bezpieczne dla starszaków, tak klocki przystosowane do zabawy przez starsze dzieci, nie będą produktem odpowiednim dla najmłodszych. Bez względu na to gdzie kupujemy dane klocki, zwracajmy szczególną uwagę na odpowiednie oznaczenia wieku dziecka, dla którego zostały one przeznaczone.

Producent

Bardzo często nie jesteśmy zainteresowani konkretnym producentem klocków dla dzieci. Jak weryfikuje to rzeczywistość, dosyć często jest to błąd, który kosztuje nas dodatkowe nerwy i nierzadko też pieniądze. Decydując się na zakup zabawek sprawdzonego producenta mamy pewność, że dziecko otrzyma produkt w pełni bezpieczny, posiadający wszelkie wymagane prawem certyfikaty oraz wykonany z wysokiej jakości surowców.

Polecane bezpieczne klocki dla dzieci

Nasza platforma oferuje oryginalne klocki dopasowane do konkretnego przedziału wiekowego dziecka. W ofercie posiadamy zarówno klocki LEGO wykonane z tworzywa sztucznego, jak i większe klocki drewniane. Od czego rozpocząć poszukiwania?

W pierwszej kolejności polecamy klocki konstrukcyjne motocykl policyjny od Classic World. Produkt ten przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 roku życia i zapewnia długie godziny świetnej zabawy! Klocki te wykonane zostały z wysokiej jakości drewna i w sposób całkowicie ręczny. Klocki te pozwalają na zbudowanie kilku różnych pojazdów, co dodatkowo uatrakcyjnia zabawę i pobudza wyobraźnię maluszka.

Kolejną ciekawą propozycją są klocki na kółkach od Lego Classic. Dzięki nim stworzyć kilkaset różnych typów pojazdów i ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Ponadto klocki te cechują się intensywnymi kolorami, przez co łatwo rozróżnić poszczególne modele klocków. Producent zadbał także o wytrzymałość i trwałość klocków, dzięki czemu dziecko może bawić się nimi przez długie lata, bez obaw o ich wyblaknięcie czy zniszczenie.